Central Semiconductor Corp CMPD3003A TR PBFREE
Part No.:
CMPD3003A TR PBFREE
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Category:
Diode Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMPD3003A TR PBFREE.pdf
Description:
DIODE ARRAY GP 180V 200MA SOT23
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Diode Configuration:
1 Pair Common Anode
Technology:
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
180 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.15 V @ 300 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
1 nA @ 125 V
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order CMPD3003A TR PBFREE on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMPD3003A TR PBFREE price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMPD3003A TR PBFREE?
Image CMPD3003A TR PBFREE
Part Number CMPD3003A TR PBFREE
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Diode Configuration 1 Pair Common Anode
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 180 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 200mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 300 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr) -
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 nA @ 125 V
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C