Central Semiconductor Corp CMSZDA18V TR TIN/LEAD
Part No.:
CMSZDA18V TR TIN/LEAD
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCMSZDA18V TR TIN/LEAD.pdf
Description:
DIODE ZENER 18V 275MW SOT323
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
18 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
275 mW
Impedance (Max) (Zzt):
45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-323
1. How to order CMSZDA18V TR TIN/LEAD on DeepFinds Electronics?
3. Are the CMSZDA18V TR TIN/LEAD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMSZDA18V TR TIN/LEAD?
Image CMSZDA18V TR TIN/LEAD
Part Number CMSZDA18V TR TIN/LEAD
Manufacturer Central Semiconductor Corp
Series -
Package/Case SC-70, SOT-323
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 18 V
Tolerance ±5%
Power - Max 275 mW
Impedance (Max) (Zzt) 45 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 50 nA @ 12.6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C