3M CP2-HSA110-4
Part No.:
CP2-HSA110-4
Manufacturer:
3M
Category:
Backplane Connector Housings
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCP2-HSA110-4.pdf
Description:
CONN SHROUD 110POS PCB
Manufacturer:
3M
Series:
MetPak™ CP2
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Shroud for Male Pins
Connector Style:
Number of Positions:
110
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
5
Mounting Type:
Through Hole
Connector Usage:
Features:
Color:
1. How to order CP2-HSA110-4 on DeepFinds Electronics?
3. Are the CP2-HSA110-4 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CP2-HSA110-4?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CP2-HSA110-4.
Image CP2-HSA110-1 CP2-HSB125-1 CP2-HSA110-4 CP2-HSB095-2 CP2-HSB095-4
Part Number CP2-HSA110-1 CP2-HSB125-1 CP2-HSA110-4 CP2-HSB095-2 CP2-HSB095-4
Manufacturer 3M 3M 3M 3M 3M
Series MetPak™ CP2 MetPak™ CP2 MetPak™ CP2 MetPak™ CP2 MetPak™ CP2
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Discontinued at Digi-Key Active Active Active Active
Connector Style - - - - -
Number of Positions 110 125 110 95 95
Pitch 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm) 0.079" (2.00mm)