Central Semiconductor Corp CP302-MPSH10-CT
Part No.:
CP302-MPSH10-CT
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
Die
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCP302-MPSH10-CT.pdf
Description:
RF TRANS NPNUHF/VHF
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
Die
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
25V
Frequency - Transition:
650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
Gain:
Power - Max:
350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
60 @ 4mA, 10V
Current - Collector (Ic) (Max):
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order CP302-MPSH10-CT on DeepFinds Electronics?
3. Are the CP302-MPSH10-CT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CP302-MPSH10-CT?
Image CP302-MPSH10-WN CP302-MPSH10-CT CP302-MPSH10-CT20
Part Number CP302-MPSH10-WN CP302-MPSH10-CT CP302-MPSH10-CT20
Manufacturer Central Semiconductor Corp Central Semiconductor Corp Central Semiconductor Corp
Series - - -
Package/Case Die Die Die
Packaging Box Tray Tray
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete
Transistor Type NPN NPN NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 25V 25V 25V
Frequency - Transition 650MHz 650MHz 650MHz
Gain - - -
Power - Max 350mW 350mW 350mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 60 @ 4mA, 10V 60 @ 4mA, 10V 60 @ 4mA, 10V
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)