Central Semiconductor Corp CP710V-MPSA92-CT20
Part No.:
CP710V-MPSA92-CT20
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Category:
Single Bipolar Transistors
Package:
Die
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsCP710V-MPSA92-CT20.pdf
Description:
TRANS PNP 300V 0.5A DIE
Manufacturer:
Central Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
Die
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Transistor Type:
PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
300 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
500mV @ 2mA, 20mA
Current - Collector Cutoff (Max):
250nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
25 @ 30mA, 10V
Power - Max:
Frequency - Transition:
50MHz
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1. How to order CP710V-MPSA92-CT20 on DeepFinds Electronics?
3. Are the CP710V-MPSA92-CT20 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CP710V-MPSA92-CT20?
Image CP710V-MPSA92-CT20 CP710V-MPSA92-CT CP710V-CMPTA96-CT
Part Number CP710V-MPSA92-CT20 CP710V-MPSA92-CT CP710V-CMPTA96-CT
Manufacturer Central Semiconductor Corp Central Semiconductor Corp Central Semiconductor Corp
Series - - -
Package/Case Die Die Die
Packaging Tray Tray Tray
Product Status Active Active Active
Transistor Type PNP PNP PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 500 mA 500 mA 500 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 300 V 300 V 450 V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 500mV @ 2mA, 20mA 500mV @ 2mA, 20mA 500mV @ 5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max) 250nA (ICBO) 250nA (ICBO) 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 25 @ 30mA, 10V 25 @ 30mA, 10V 50 @ 10mA, 10V
Power - Max - - 350 mW
Frequency - Transition 50MHz 50MHz 20MHz
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)