Littelfuse/Commercial Vehicle Products DCNLB200NB24
Part No.:
DCNLB200NB24
Manufacturer:
Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Category:
Contactors (Electromechanical)
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDCNLB200NB24.pdf
Description:
CVP RELAY
Manufacturer:
Series:
DCNLB
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Coil Voltage:
24VDC
Contact Form:
SPST-NC (1 Form B)
Contact Rating (Current):
200 A
Switching Voltage:
60VDC - Max
Features:
Termination Style:
Stud
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage:
15 VDC
Must Release Voltage:
2 VDC
1. How to order DCNLB200NB24 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DCNLB200NB24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DCNLB200NB24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DCNLB200NB24.
Image DCNLB200NB24
Part Number DCNLB200NB24
Manufacturer Littelfuse/Commercial Vehicle Products
Series DCNLB
Packaging Bulk
Product Status Active
Mounting Type Chassis Mount
Coil Voltage 24VDC
Contact Form SPST-NC (1 Form B)
Contact Rating (Current) 200 A
Switching Voltage 60VDC - Max
Features -
Termination Style Stud
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Must Operate Voltage 15 VDC
Must Release Voltage 2 VDC