Infineon Technologies DD800S33K2CNOSA1
Part No.:
DD800S33K2CNOSA1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDD800S33K2CNOSA1.pdf
Description:
DIODE MODULE GP 3300V AIHV130-3
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
3300 V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
3.5 V @ 800 A
Speed:
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction:
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package:
A-IHV130-3
1. How to order DD800S33K2CNOSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DD800S33K2CNOSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DD800S33K2CNOSA1?
Image DD800S33K2CNOSA1
Part Number DD800S33K2CNOSA1
Package/Case Module
Packaging Bulk
Product Status Obsolete
Diode Configuration 2 Independent
Technology Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 3300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 3.5 V @ 800 A
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) -
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 125°C