Diodes Incorporated DDZ10BSF-7
Part No.:
DDZ10BSF-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Single Zener Diodes
Package:
SC-90, SOD-323F
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDDZ10BSF-7.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.66V 500MW SOD323F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
SC-90, SOD-323F
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.66 V
Tolerance:
±3%
Power - Max:
500 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
7.5 µA @ 8.94 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-323F
1. How to order DDZ10BSF-7 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DDZ10BSF-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DDZ10BSF-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DDZ10BSF-7.
7.How to contact us to get technical supports, such as DDZ10BSF-7 pin diagram, DDZ10BSF-7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DDZ10BSF-7
Part Number DDZ10BSF-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Package/Case SC-90, SOD-323F
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.66 V
Tolerance ±3%
Power - Max 500 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 7.5 µA @ 8.94 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -65°C ~ 150°C