Diodes Incorporated DIMD10A-7
Part No.:
DIMD10A-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SC-74, SOT-457
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDIMD10A-7.pdf
Description:
TRANS NPN/PNP PREBIAS 0.3W SC74R
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
SC-74, SOT-457
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms, 100Ohms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
100 @ 1mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 1mA, 10mA / 300mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
250MHz, 200MHz
Power - Max:
300mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-74R
1. How to order DIMD10A-7 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DIMD10A-7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DIMD10A-7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DIMD10A-7.
7.How to contact us to get technical supports, such as DIMD10A-7 pin diagram, DIMD10A-7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DIMD10A-7
Part Number DIMD10A-7
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Package/Case SC-74, SOT-457
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms, 100Ohms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 100 @ 1mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 1mA, 10mA / 300mV @ 5mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 250MHz, 200MHz
Power - Max 300mW