Panasonic Electronic Components DMA561010R
Part No.:
DMA561010R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
5-SMD, Flat Leads
Description:
TRANS PREBIAS DUAL PNP SMINI5
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
5-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
150mW
Supplier Device Package:
SMini5-F3-B
1. How to order DMA561010R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMA561010R price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMA561010R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMA561010R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DMA561010R pin diagram, DMA561010R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DMA561010R
Part Number DMA561010R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 5-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type 2 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition -
Power - Max 150mW