Diodes Incorporated DMC2450UV-13
Part No.:
DMC2450UV-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDMC2450UV-13.pdf
Description:
MOSFET N/P-CH 20V SOT563
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
N and P-Channel
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
1.03A, 700mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
480mOhm @ 200mA, 5V
Vgs(th) (Max) @ Id:
900mV @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
0.5nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
37.1pF @ 10V
Power - Max:
450mW
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-563
1. How to order DMC2450UV-13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMC2450UV-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMC2450UV-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMC2450UV-13.
Image DMC2450UV-7 DMC2450UV-13
Part Number DMC2450UV-7 DMC2450UV-13
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Series - -
Package/Case SOT-563, SOT-666 SOT-563, SOT-666
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Technology MOSFET (Metal Oxide) MOSFET (Metal Oxide)
Configuration N and P-Channel N and P-Channel
FET Feature - -
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V 20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.03A, 700mA 1.03A, 700mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs 480mOhm @ 200mA, 5V 480mOhm @ 200mA, 5V
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 250µA 900mV @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 0.5nC @ 4.5V 0.5nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 37.1pF @ 10V 37.1pF @ 10V
Power - Max 450mW 450mW
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)