Panasonic Electronic Components DMC561010R
Part No.:
DMC561010R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
5-SMD, Flat Leads
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDMC561010R.pdf
Description:
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
5-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
150mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini5-F3-B
1. How to order DMC561010R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMC561010R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMC561010R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMC561010R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DMC561010R pin diagram, DMC561010R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DMC561010R
Part Number DMC561010R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 5-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type 2 NPN - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 35 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition -
Power - Max 150mW