Panasonic Electronic Components DME201010R
Part No.:
DME201010R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
SC-74A, SOT-753
Description:
TRANS NPN/PNP 50V 0.1A MINI5
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP (Emitter Coupled)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
210 @ 2mA, 10V
Power - Max:
300mW
Frequency - Transition:
150MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Mini5-G3-B
1. How to order DME201010R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DME201010R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DME201010R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DME201010R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DME201010R pin diagram, DME201010R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DME201010R
Part Number DME201010R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-74A, SOT-753
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP (Emitter Coupled)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 10mA, 100mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 210 @ 2mA, 10V
Power - Max 300mW
Frequency - Transition 150MHz
Operating Temperature 150°C (TJ)