Panasonic Electronic Components DME914C10R
Part No.:
DME914C10R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-563, SOT-666
Description:
TRANS NPN PREBIAS/PNP SSMINI6
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V, 12V
Resistor - Base (R1):
4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 5mA, 10V / 270 @ 10mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 10mA, 200mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
300MHz
Power - Max:
125mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SSMini6-F3-B
1. How to order DME914C10R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DME914C10R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DME914C10R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DME914C10R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DME914C10R pin diagram, DME914C10R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DME914C10R
Part Number DME914C10R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-563, SOT-666
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type 1 NPN Pre-Biased, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA, 500mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V, 12V
Resistor - Base (R1) 4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 10V / 270 @ 10mA, 2V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA / 250mV @ 10mA, 200mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition 300MHz
Power - Max 125mW