Panasonic Electronic Components DMG204B10R
Part No.:
DMG204B10R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays
Package:
SOT-23-6
Description:
TRANS NPN/PNP 20V/50V MINI6-G4-B
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOT-23-6
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max):
500mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V, 50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
400mV @ 20mA, 500mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
200 @ 500mA, 2V / 210 @ 2mA, 10V
Power - Max:
300mW
Frequency - Transition:
150MHz
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Mini6-G4-B
1. How to order DMG204B10R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMG204B10R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMG204B10R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMG204B10R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DMG204B10R pin diagram, DMG204B10R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DMG204B10R
Part Number DMG204B10R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-23-6
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP
Current - Collector (Ic) (Max) 500mA, 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V, 50V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 400mV @ 20mA, 500mA / 500mV @ 10mA, 100mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 200 @ 500mA, 2V / 210 @ 2mA, 10V
Power - Max 300mW
Frequency - Transition 150MHz
Operating Temperature 150°C (TJ)