Panasonic Electronic Components DMG563H10R
Part No.:
DMG563H10R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Description:
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI5
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms, 4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms, 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 5mA, 10V / 30 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
150mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini5-F3-B
1. How to order DMG563H10R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMG563H10R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMG563H10R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMG563H10R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DMG563H10R pin diagram, DMG563H10R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DMG563H10R
Part Number DMG563H10R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 47kOhms, 4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms, 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 10V / 30 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition -
Power - Max 150mW