Panasonic Electronic Components DMG563H50R
Part No.:
DMG563H50R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Description:
TRANS PREBIAS NPN/PNP SMINI5
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms, 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
150mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini5-F3-B
1. How to order DMG563H50R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMG563H50R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMG563H50R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMG563H50R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DMG563H50R pin diagram, DMG563H50R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DMG563H50R
Part Number DMG563H50R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 6-SMD (5 Leads), Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 47kOhms, 10kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition -
Power - Max 150mW