Panasonic Electronic Components DMG964H10R
Part No.:
DMG964H10R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar Transistor Arrays, Pre-Biased
Package:
SOT-563, SOT-666
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDMG964H10R.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN/PNP SSMINI6
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOT-563, SOT-666
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max):
100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50V
Resistor - Base (R1):
47kOhms, 4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47kOhms, 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
80 @ 5mA, 10V / 30 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
500nA
Frequency - Transition:
Power - Max:
125mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SSMini6-F3-B
1. How to order DMG964H10R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMG964H10R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMG964H10R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMG964H10R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DMG964H10R pin diagram, DMG964H10R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DMG964H10R
Part Number DMG964H10R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SOT-563, SOT-666
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type 1 NPN, 1 PNP - Pre-Biased (Dual)
Current - Collector (Ic) (Max) 100mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50V
Resistor - Base (R1) 47kOhms, 4.7kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47kOhms, 10kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 80 @ 5mA, 10V / 30 @ 5mA, 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 500nA
Frequency - Transition -
Power - Max 125mW