Diodes Incorporated DMG9926USD-13
Part No.:
DMG9926USD-13
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDMG9926USD-13.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 20V 8A 8SO
Manufacturer:
Diodes Incorporated
Series:
Package/Case:
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss):
20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
24mOhm @ 8.2A, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id:
900mV @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
8.8nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
867pF @ 15V
Power - Max:
1.3W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-SO
1. How to order DMG9926USD-13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMG9926USD-13 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMG9926USD-13?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DMG9926USD-13.
Image DMG9926USD-13
Part Number DMG9926USD-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Series -
Package/Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Dual)
FET Feature Logic Level Gate
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 24mOhm @ 8.2A, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 8.8nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 867pF @ 15V
Power - Max 1.3W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)