Diodes Incorporated DMN3190LDWQ-13
Part No.:
DMN3190LDWQ-13
Package:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDMN3190LDWQ-13.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 30V 1A SOT363
Package/Case:
6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
1A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
190mOhm @ 1.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2.8V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
2nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
87pF @ 20V
Power - Max:
320mW (Ta)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Supplier Device Package:
SOT-363
1. How to order DMN3190LDWQ-13 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DMN3190LDWQ-13 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DMN3190LDWQ-13?
Image DMN3190LDWQ-13 DMN3190LDWQ-7
Part Number DMN3190LDWQ-13 DMN3190LDWQ-7
Manufacturer Diodes Incorporated Diodes Incorporated
Series - -
Package/Case 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Configuration 2 N-Channel (Dual) 2 N-Channel (Dual)
FET Feature - -
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1A (Ta) 1A (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 190mOhm @ 1.3A, 10V 190mOhm @ 1.3A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.8V @ 250µA 2.8V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 2nC @ 10V 2nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 87pF @ 20V 87pF @ 20V
Power - Max 320mW (Ta) 320mW (Ta)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ) -55°C ~ 150°C (TJ)