Microchip Technology DSA6003MI3B-032K768VAO
Part No.:
DSA6003MI3B-032K768VAO
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-VFLGA
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDSA6003MI3B-032K768VAO.pdf
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSA60XX
Package/Case:
4-VFLGA
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Ratings:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VFLGA (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
1. How to order DSA6003MI3B-032K768VAO on DeepFinds Electronics?
3. Are the DSA6003MI3B-032K768VAO price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSA6003MI3B-032K768VAO?
Image DSA6003MI3B-032K768TVAO DSA6003MI3B-032K768VAO
Part Number DSA6003MI3B-032K768TVAO DSA6003MI3B-032K768VAO
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 4-VFLGA 4-VFLGA
Packaging Tape & Reel (TR) Bag
Product Status Active Active
Base Resonator MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 32.768 kHz 32.768 kHz
Function Enable/Disable Enable/Disable
Output CMOS CMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm
Absolute Pull Range (APR) - -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth - -
Current - Supply (Max) 1.3mA (Typ) 1.3mA (Typ)
Ratings AEC-Q100 AEC-Q100
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VFLGA (2x1.6) 4-VFLGA (2x1.6)
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm)