Microchip Technology DSC1505AI3A-125M0000
Part No.:
DSC1505AI3A-125M0000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDSC1505AI3A-125M0000.pdf
Description:
MEMS OSC, LOW JITTER, 125MHZ, 1.
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSC150X
Package/Case:
4-VDFN Exposed Pad
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
7.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)
1. How to order DSC1505AI3A-125M0000 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DSC1505AI3A-125M0000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSC1505AI3A-125M0000?
Image DSC1505AI3A-48M00000 DSC1505AI3A-24M00000 DSC1505AI3A-125M0000 DSC1505AI3A-100M0000T
Part Number DSC1505AI3A-48M00000 DSC1505AI3A-24M00000 DSC1505AI3A-125M0000 DSC1505AI3A-100M0000T
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 4-VDFN Exposed Pad 4-VDFN Exposed Pad 4-VDFN Exposed Pad 4-VDFN Exposed Pad
Packaging Tube Tube Tube Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active
Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 48 MHz 24 MHz 125 MHz 100 MHz
Function Standby (Power Down) Standby (Power Down) Standby (Power Down) Standby (Power Down)
Output LVCMOS LVCMOS LVCMOS LVCMOS
Voltage - Supply 1.8V 1.8V 1.8V 1.8V
Frequency Stability ±20ppm ±20ppm ±20ppm ±20ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 7.5mA 7.5mA 7.5mA 7.5mA
Ratings - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm) 0.035" (0.90mm)