Panasonic Electronic Components DSC5G0200L
Part No.:
DSC5G0200L
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Bipolar RF Transistors
Package:
SC-85
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDSC5G0200L.pdf
Description:
RF TRANS NPN 20V 650MHZ SMINI3
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SC-85
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Transistor Type:
NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
20V
Frequency - Transition:
650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f):
3.3dB @ 100MHz
Gain:
24dB
Power - Max:
150mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
65 @ 1mA, 6V
Current - Collector (Ic) (Max):
15mA
Operating Temperature:
150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini3-F2-B
1. How to order DSC5G0200L on DeepFinds Electronics?
3. Are the DSC5G0200L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSC5G0200L?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DSC5G0200L.
7.How to contact us to get technical supports, such as DSC5G0200L pin diagram, DSC5G0200L datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DSC5G0200L
Part Number DSC5G0200L
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case SC-85
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Transistor Type NPN
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 20V
Frequency - Transition 650MHz
Noise Figure (dB Typ @ f) 3.3dB @ 100MHz
Gain 24dB
Power - Max 150mW
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 65 @ 1mA, 6V
Current - Collector (Ic) (Max) 15mA
Operating Temperature 150°C (TJ)