Microchip Technology DSC6151HI2B-027.0000
Part No.:
DSC6151HI2B-027.0000
Description:
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C
Packaging:
Bag
Frequency:
27 MHz
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Ratings:
AEC-Q100
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)
1. How to order DSC6151HI2B-027.0000 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DSC6151HI2B-027.0000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DSC6151HI2B-027.0000?
Image DSC6151HI2B-027.0000T DSC6151HI2B-025.0000T DSC6151HI2B-025.0000 DSC6151HI2B-027.0000
Part Number DSC6151HI2B-027.0000T DSC6151HI2B-025.0000T DSC6151HI2B-025.0000 DSC6151HI2B-027.0000
Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
Package/Case 4-VFLGA 4-VFLGA 4-VFLGA 4-VFLGA
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Bag Bag
Product Status Active Active Active Active
Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 27 MHz 25 MHz 25 MHz 27 MHz
Function Standby (Power Down) Standby (Power Down) Standby (Power Down) Standby (Power Down)
Output CMOS CMOS CMOS CMOS
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V 1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±25ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 3mA (Typ) 3mA (Typ) 3mA (Typ) 3mA (Typ)
Ratings AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100 AEC-Q100
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm) 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm) 0.035" (0.89mm)