MACOM Technology Solutions DU28120V
Part No.:
DU28120V
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
8L-FLG
Description:
RF MOSFET 28V 8L-FLG
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
8L-FLG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
Configuration:
N-Channel
Frequency:
2MHz ~ 175MHz
Gain:
13dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
6mA
Noise Figure:
Current - Test:
600 mA
Power - Output:
120W
Voltage - Rated:
65 V
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Supplier Device Package:
1. How to order DU28120V on DeepFinds Electronics?
3. Are the DU28120V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DU28120V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DU28120V.
7.How to contact us to get technical supports, such as DU28120V pin diagram, DU28120V datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DU28120V
Part Number DU28120V
Manufacturer MACOM Technology Solutions
Series -
Package/Case 8L-FLG
Packaging Bulk
Product Status Active
Technology -
Configuration N-Channel
Frequency 2MHz ~ 175MHz
Gain 13dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 6mA
Noise Figure -
Current - Test 600 mA
Power - Output 120W
Voltage - Rated 65 V