Micro Commercial Co DZ23C13HE3-TP
Part No.:
DZ23C13HE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDZ23C13HE3-TP.pdf
Description:
Interface
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
13 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order DZ23C13HE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the DZ23C13HE3-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DZ23C13HE3-TP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DZ23C13HE3-TP.
Image DZ23C13HE3-TP
Part Number DZ23C13HE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Bulk
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 13 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 25 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 10 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)