Micro Commercial Co DZ23C3V9HE3-TP
Part No.:
DZ23C3V9HE3-TP
Manufacturer:
Micro Commercial Co
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDZ23C3V9HE3-TP.pdf
Description:
300MW ZENER SOT-23
Manufacturer:
Micro Commercial Co
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
3.9 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
10 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Automotive
Qualification:
AEC-Q101
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23
1. How to order DZ23C3V9HE3-TP on DeepFinds Electronics?
3. Are the DZ23C3V9HE3-TP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DZ23C3V9HE3-TP?
Image DZ23C3V9HE3-TP
Part Number DZ23C3V9HE3-TP
Manufacturer Micro Commercial Co
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.9 V
Tolerance ±5%
Power - Max 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)