Vishay General Semiconductor - Diodes Division DZ23C4V7-G3-08
Part No.:
DZ23C4V7-G3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDZ23C4V7-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23
Manufacturer:
Series:
DZ23-G
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
78 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3
1. How to order DZ23C4V7-G3-08 on DeepFinds Electronics?
3. Are the DZ23C4V7-G3-08 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DZ23C4V7-G3-08?
Image DZ23C4V7-G3-08 DZ23C4V7-E3-08 DZ23C4V7-E3-18 DZ23C4V7-G3-18 DZ23C4V7-HE3_A-08
Part Number DZ23C4V7-G3-08 DZ23C4V7-E3-08 DZ23C4V7-E3-18 DZ23C4V7-G3-18 DZ23C4V7-HE3_A-08
Series DZ23-G DZ23 DZ23 DZ23-G DZ23
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 4.7 V 4.7 V 4.7 V 4.7 V 4.7 V
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power - Max 300 mW 300 mW 300 mW 300 mW 300 mW
Impedance (Max) (Zzt) 78 Ohms 78 Ohms 78 Ohms 78 Ohms 70 Ohms
Operating Temperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C 150°C (TJ)