Vishay General Semiconductor - Diodes Division DZ23C4V7-HE3-18
Part No.:
DZ23C4V7-HE3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDZ23C4V7-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23
Manufacturer:
Series:
DZ23
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
4.7 V
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Impedance (Max) (Zzt):
78 Ohms
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C