Panasonic Electronic Components DZ6J068S0R
Part No.:
DZ6J068S0R
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Zener Diode Arrays
Package:
6-SMD, Flat Leads
Description:
DIODE ZENER ARRAY 6.8V SMINI6
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Discontinued
Configuration:
2 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
6.8 V
Tolerance:
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 nA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1 V @ 10 mA
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SMini6-F3-B
1. How to order DZ6J068S0R on DeepFinds Electronics?
3. Are the DZ6J068S0R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DZ6J068S0R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DZ6J068S0R.
7.How to contact us to get technical supports, such as DZ6J068S0R pin diagram, DZ6J068S0R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image DZ6J068S0R
Part Number DZ6J068S0R
Manufacturer Panasonic Electronic Components
Series -
Package/Case 6-SMD, Flat Leads
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Discontinued
Configuration 2 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 6.8 V
Tolerance -
Power - Max 150 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 4 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1 V @ 10 mA