Rohm Semiconductor EDZTE619.1B
Part No.:
EDZTE619.1B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsEDZTE619.1B.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 150MW EMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
EMD2
1. How to order EDZTE619.1B on DeepFinds Electronics?
3. Are the EDZTE619.1B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EDZTE619.1B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EDZTE619.1B.
Image EDZTE619.1B
Part Number EDZTE619.1B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±2%
Power - Max 150 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C