Rohm Semiconductor EDZVFHT2R9.1B
Part No.:
EDZVFHT2R9.1B
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsEDZVFHT2R9.1B.pdf
Description:
DIODE ZENER 9.1V 150MW EMD2
Product Status:
Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
9.1 V
Tolerance:
±2.09%
Power - Max:
150 mW
Impedance (Max) (Zzt):
30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 6 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
Operating Temperature:
150°C (TJ)
EMD2
1. How to order EDZVFHT2R9.1B on DeepFinds Electronics?
3. Are the EDZVFHT2R9.1B price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EDZVFHT2R9.1B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EDZVFHT2R9.1B.
Image EDZVFHT2R9.1B
Part Number EDZVFHT2R9.1B
Manufacturer Rohm Semiconductor
Series -
Package/Case SC-79, SOD-523
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 9.1 V
Tolerance ±2.09%
Power - Max 150 mW
Impedance (Max) (Zzt) 30 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 nA @ 6 V
Operating Temperature 150°C (TJ)