TE Connectivity Passive Product ER58R47JT
Part No.:
ER58R47JT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsER58R47JT.pdf
Description:
RES 0.47 OHM 5% 7W AXIAL
Manufacturer:
Series:
ER, CGS
Packaging:
Cut Tape (CT)
Product Status:
Active
Resistance:
470 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
7W
Composition:
Wirewound
Features:
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 200°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.315" Dia x 0.874" L (8.00mm x 22.20mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ER58R47JT on DeepFinds Electronics?
3. Are the ER58R47JT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ER58R47JT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ER58R47JT.
7.How to contact us to get technical supports, such as ER58R47JT pin diagram, ER58R47JT datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image ER58R47JT
Part Number ER58R47JT
Manufacturer TE Connectivity Passive Product
Series ER, CGS
Packaging Cut Tape (CT)
Product Status Active
Resistance 470 mOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 7W
Composition Wirewound
Features -
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.874" L (8.00mm x 22.20mm)