Vishay Dale ERL0712M000JNEK500
Part No.:
ERL0712M000JNEK500
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsERL0712M000JNEK500.pdf
Description:
RES 12M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ERL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance:
12 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ERL0712M000JNEK500 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ERL0712M000JNEK500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL0712M000JNEK500?
Image ERL0712M000JNEK500
Part Number ERL0712M000JNEK500
Manufacturer Vishay Dale
Series ERL
Packaging Bulk
Product Status Active
Resistance 12 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)