Vishay Dale ERL0715M000JNEB500
Part No.:
ERL0715M000JNEB500
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Description:
RES 15M OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ERL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
15 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ERL0715M000JNEB500 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ERL0715M000JNEB500 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL0715M000JNEB500?
Image ERL0715M000JNEB500
Part Number ERL0715M000JNEB500
Manufacturer Vishay Dale
Series ERL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 15 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)