Vishay Dale ERL0720M000JNR6100
Part No.:
ERL0720M000JNR6100
Description:
RES 20M OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
20 MOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate:
1. How to order ERL0720M000JNR6100 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ERL0720M000JNR6100 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL0720M000JNR6100?
Image ERL0720M000JNR6100
Part Number ERL0720M000JNR6100
Manufacturer Vishay Dale
Series ERL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 20 MOhms
Tolerance ±5%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)