Vishay Dale ERL0722M000GNEB500
Part No.:
ERL0722M000GNEB500
Description:
RES 22M OHM 2% 1/4W AXIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
22 MOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate:
1. How to order ERL0722M000GNEB500 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ERL0722M000GNEB500 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL0722M000GNEB500?
Image ERL0722M000GNEB500
Part Number ERL0722M000GNEB500
Manufacturer Vishay Dale
Series ERL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22 MOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)