Vishay Dale ERL0722M000GNR6100
Part No.:
ERL0722M000GNR6100
Manufacturer:
Vishay Dale
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsERL0722M000GNR6100.pdf
Description:
RES 22M OHM 2% 1/4W AXIAL
Manufacturer:
Vishay Dale
Series:
ERL
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
22 MOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Composition:
Metal Film
Features:
Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±350ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 175°C
Supplier Device Package:
Axial
Size / Dimension:
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
Number of Terminations:
2
Failure Rate:
1. How to order ERL0722M000GNR6100 on DeepFinds Electronics?
3. Are the ERL0722M000GNR6100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ERL0722M000GNR6100?
Image ERL0722M000GNR6100
Part Number ERL0722M000GNR6100
Manufacturer Vishay Dale
Series ERL
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Resistance 22 MOhms
Tolerance ±2%
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Composition Metal Film
Features Moisture Resistant
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Supplier Device Package Axial
Size / Dimension 0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)