onsemi FDMS001N025DSD
Part No.:
FDMS001N025DSD
Manufacturer:
onsemi
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
8-PowerWDFN
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFDMS001N025DSD.pdf
Description:
MOSFET 2N-CH 25V 19A 8PQFN
Manufacturer:
onsemi
Series:
PowerTrench®
Package/Case:
8-PowerWDFN
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual) Asymmetrical
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
19A (Ta), 69A (Tc), 38A (Ta), 165A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
3.25mOhm @ 19A, 10V, 0.92mOhm @ 38A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
2.5V @ 320µA, 3V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
30nC @ 10V, 104nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
1370pF @ 13V, 5105pF @ 13V
Power - Max:
2.1W (Ta), 26W (Tc), 2.3W (Ta), 42W (Tc)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
8-PQFN (5x6)
1. How to order FDMS001N025DSD on DeepFinds Electronics?
3. Are the FDMS001N025DSD price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FDMS001N025DSD?
Image FDMS001N025DSD
Part Number FDMS001N025DSD
Manufacturer onsemi
Series PowerTrench®
Package/Case 8-PowerWDFN
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Dual) Asymmetrical
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 19A (Ta), 69A (Tc), 38A (Ta), 165A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.25mOhm @ 19A, 10V, 0.92mOhm @ 38A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 320µA, 3V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 30nC @ 10V, 104nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1370pF @ 13V, 5105pF @ 13V
Power - Max 2.1W (Ta), 26W (Tc), 2.3W (Ta), 42W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)