onsemi FFPF30UP20STU
Part No.:
FFPF30UP20STU
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single Diodes
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFFPF30UP20STU.pdf
Description:
DIODE GEN PURP 200V 30A TO220F
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-220-2 Full Pack
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Technology:
Avalanche
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
200 V
Current - Average Rectified (Io):
30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
1.15 V @ 30 A
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr:
100 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
TO-220F-2L
Operating Temperature - Junction:
-65°C ~ 150°C
1. How to order FFPF30UP20STU on DeepFinds Electronics?
3. Are the FFPF30UP20STU price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FFPF30UP20STU?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FFPF30UP20STU.
Image FFPF30UP20STU
Part Number FFPF30UP20STU
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-220-2 Full Pack
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Technology Avalanche
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Current - Average Rectified (Io) 30A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 30 A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 µA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F -
Grade -
Qualification -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package TO-220F-2L
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 150°C