Hirose Electric Co Ltd FH52E-15S-0.5SH(99)
Part No.:
FH52E-15S-0.5SH(99)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFH52E-15S-0.5SH(99).pdf
Description:
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.5MM R/A
Shipping
Inventory:371
Series:
FH52E
Number of Positions:
15
Pitch:
0.020" (0.50mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.079" (2.00mm)
Features:
Zero Insertion Force (ZIF)
Voltage Rating:
50V
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C