IXYS FII24N17AH1S
Part No.:
FII24N17AH1S
Manufacturer:
IXYS
Category:
IGBT Arrays
Package:
i4-Pac™-5
Description:
IGBT H BRIDGE 1700V 18A I4PAK5
Manufacturer:
IXYS
Series:
Package/Case:
i4-Pac™-5
Packaging:
Box
Product Status:
Active
IGBT Type:
NPT
Configuration:
Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
1700 V
Current - Collector (Ic) (Max):
18 A
Power - Max:
140 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:
6V @ 15V, 16A
Current - Collector Cutoff (Max):
100 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce:
2.4 nF @ 25 V
Input:
Standard
NTC Thermistor:
No
Operating Temperature:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ISOPLUS i4-PAC™
1. How to order FII24N17AH1S on DeepFinds Electronics?
3. Are the FII24N17AH1S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FII24N17AH1S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FII24N17AH1S.
Image FII24N17AH1S
Part Number FII24N17AH1S
Manufacturer IXYS
Series -
Package/Case i4-Pac™-5
Packaging Box
Product Status Active
IGBT Type NPT
Configuration Half Bridge
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1700 V
Current - Collector (Ic) (Max) 18 A
Power - Max 140 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 6V @ 15V, 16A
Current - Collector Cutoff (Max) 100 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce 2.4 nF @ 25 V