onsemi FJV4101RMTF
Part No.:
FJV4101RMTF
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single, Pre-Biased Bipolar Transistors
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Description:
TRANS PREBIAS PNP 50V SOT23-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Resistor - Base (R1):
4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
4.7 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
20 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Frequency - Transition:
200 MHz
Power - Max:
200 mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-23-3
1. How to order FJV4101RMTF on DeepFinds Electronics?
3. Are the FJV4101RMTF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FJV4101RMTF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FJV4101RMTF.
Image FJV4101RMTF
Part Number FJV4101RMTF
Manufacturer onsemi
Series -
Package/Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Transistor Type PNP - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Resistor - Base (R1) 4.7 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 4.7 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 20 @ 10mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO)
Frequency - Transition 200 MHz
Power - Max 200 mW