onsemi FJX3007RTF
Part No.:
FJX3007RTF
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single, Pre-Biased Bipolar Transistors
Package:
SC-70, SOT-323
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFJX3007RTF.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN 50V SOT323
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Resistor - Base (R1):
22 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
68 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Frequency - Transition:
250 MHz
Power - Max:
200 mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-323
1. How to order FJX3007RTF on DeepFinds Electronics?
3. Are the FJX3007RTF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FJX3007RTF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FJX3007RTF.
7.How to contact us to get technical supports, such as FJX3007RTF pin diagram, FJX3007RTF datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FJX3007RTF FJX3007RTF
Part Number FJX3007RTF FJX3007RTF
Manufacturer onsemi onsemi
Series * -
Package/Case - SC-70, SOT-323
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Transistor Type - NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) - 100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) - 50 V
Resistor - Base (R1) - 22 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) - 47 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce - 68 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic - 300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) - 100nA (ICBO)
Frequency - Transition - 250 MHz
Power - Max - 200 mW