onsemi FJY3004R
Part No.:
FJY3004R
Manufacturer:
onsemi
Category:
Single, Pre-Biased Bipolar Transistors
Package:
SC-89, SOT-490
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFJY3004R.pdf
Description:
TRANS PREBIAS NPN 50V SC89-3
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
SC-89, SOT-490
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Transistor Type:
NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max):
100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):
50 V
Resistor - Base (R1):
47 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2):
47 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce:
56 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic:
300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max):
100nA (ICBO)
Frequency - Transition:
250 MHz
Power - Max:
200 mW
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SC-89-3
1. How to order FJY3004R on DeepFinds Electronics?
3. Are the FJY3004R price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FJY3004R?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FJY3004R.
7.How to contact us to get technical supports, such as FJY3004R pin diagram, FJY3004R datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FJY3004R-ON FJY3004R
Part Number FJY3004R-ON FJY3004R
Manufacturer onsemi onsemi
Series - -
Package/Case SC-89, SOT-490 SC-89, SOT-490
Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Transistor Type NPN - Pre-Biased NPN - Pre-Biased
Current - Collector (Ic) (Max) 100 mA 100 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V 50 V
Resistor - Base (R1) 47 kOhms 47 kOhms
Resistor - Emitter Base (R2) 47 kOhms 47 kOhms
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 56 @ 5mA, 5V 56 @ 5mA, 5V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 300mV @ 500µA, 10mA 300mV @ 500µA, 10mA
Current - Collector Cutoff (Max) 100nA (ICBO) 100nA (ICBO)
Frequency - Transition 250 MHz 250 MHz
Power - Max 200 mW 200 mW