IXYS FMK75-01F
Part No.:
FMK75-01F
Manufacturer:
IXYS
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
i4-Pac™-5
Description:
MOSFET 2N-CH 100V 75A I4-PAC
Manufacturer:
IXYS
Series:
HiPerFET™
Package/Case:
i4-Pac™-5
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
75A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
25mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4V @ 4mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
180nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
Power - Max:
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ISOPLUS i4-PAC™
1. How to order FMK75-01F on DeepFinds Electronics?
3. Are the FMK75-01F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FMK75-01F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMK75-01F.
7.How to contact us to get technical supports, such as FMK75-01F pin diagram, FMK75-01F datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FMK75-01F
Part Number FMK75-01F
Manufacturer IXYS
Series HiPerFET™
Package/Case i4-Pac™-5
Packaging Tube
Product Status Active
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Dual)
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 100V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 25mOhm @ 50A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 4mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 180nC @ 10V
Power - Max -
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)