IXYS FMM50-025TF
Part No.:
FMM50-025TF
Manufacturer:
IXYS
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
i4-Pac™-5
Description:
MOSFET 2N-CH 250V 30A I4-PAC
Manufacturer:
IXYS
Series:
HiPerFET™
Package/Case:
i4-Pac™-5
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
2 N-Channel (Dual)
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
30A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
50mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
78nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
4000pF @ 25V
Power - Max:
125W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ISOPLUS i4-PAC™
1. How to order FMM50-025TF on DeepFinds Electronics?
3. Are the FMM50-025TF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FMM50-025TF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMM50-025TF.
Image FMM50-025TF
Part Number FMM50-025TF
Manufacturer IXYS
Series HiPerFET™
Package/Case i4-Pac™-5
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Dual)
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 50mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 78nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4000pF @ 25V
Power - Max 125W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)