IXYS FMP26-02P
Part No.:
FMP26-02P
Manufacturer:
IXYS
Category:
FET, MOSFET Arrays
Package:
i4-Pac™-5
Description:
MOSFET N/P-CH 200V 26A I4-PAC
Manufacturer:
IXYS
Series:
Polar™
Package/Case:
i4-Pac™-5
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Technology:
MOSFET (Metal Oxide)
Configuration:
N and P-Channel
FET Feature:
Drain to Source Voltage (Vdss):
200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
26A, 17A
Rds On (Max) @ Id, Vgs:
60mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id:
5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs:
70nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds:
2720pF @ 25V
Power - Max:
125W
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
ISOPLUS i4-PAC™
1. How to order FMP26-02P on DeepFinds Electronics?
3. Are the FMP26-02P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FMP26-02P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FMP26-02P.
7.How to contact us to get technical supports, such as FMP26-02P pin diagram, FMP26-02P datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image FMP26-02P
Part Number FMP26-02P
Manufacturer IXYS
Series Polar™
Package/Case i4-Pac™-5
Packaging Tube
Product Status Obsolete
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration N and P-Channel
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 200V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 26A, 17A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 60mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 70nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2720pF @ 25V
Power - Max 125W
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)