onsemi FPAM50LH60G
Part No.:
FPAM50LH60G
Manufacturer:
onsemi
Category:
Power Driver Modules
Package:
32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Description:
SPM2V CON 600V 50A IL
Manufacturer:
onsemi
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Type:
IGBT
Configuration:
2 Phase
Current:
50 A
Voltage:
600 V
Voltage - Isolation:
2500Vrms
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Through Hole
1. How to order FPAM50LH60G on DeepFinds Electronics?
3. Are the FPAM50LH60G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FPAM50LH60G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FPAM50LH60G.
Image FPAM50LH60G FPAM50LH60G
Part Number FPAM50LH60G FPAM50LH60G
Manufacturer onsemi onsemi
Series * -
Package/Case - 32-PowerDIP Module (1.370", 34.80mm)
Packaging Bulk Tube
Product Status Active Obsolete
Type - IGBT
Configuration - 2 Phase
Current - 50 A
Voltage - 600 V