Infineon Technologies FS05MR12A6MA1BBPSA1
Part No.:
FS05MR12A6MA1BBPSA1
Module
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsFS05MR12A6MA1BBPSA1.pdf
Description:
MOSFET 1200V 200A AG-HYBRIDD
Packaging:
Tray
Drain to Source Voltage (Vdss):
1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C:
200A
Supplier Device Package:
AG-HYBRIDD-2
1. How to order FS05MR12A6MA1BBPSA1 on DeepFinds Electronics?
3. Are the FS05MR12A6MA1BBPSA1 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FS05MR12A6MA1BBPSA1?
Image FS05MR12A6MA1BBPSA1
Part Number FS05MR12A6MA1BBPSA1
Package/Case Module
Packaging Tray
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 1200V (1.2kV)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 200A